همه افرادی که اهل مطالعه فراوان کتاب و کار با تبلت و موبایل و لپ تاپ برای ساعات طولانی هستند گردن درد هنگام مطالعه را تجربه کرده اند. خم‌ شدن بر روی میز و نشستن پشت آن در صورتی که گردن در حالت مناسبی از بدن  قرار نگرفته باشد باعث بروز گردن درد هنگام مطالعه می شود یکی از علت های گردن درد در هنگام مطالعه، وزن سر و فشار آن بر روی گردن می باشد.

زمانی کمترین وزن بر روی گردن ایجاد می شود که سر بصورت عمودی بر روی گردن قرار بگیرد در این حالت بطور مساوی وزن میان ماهیچه‌ها و مهره‌ها تقسیم می‌گردد.

شما در هنگام مطالعه، زمان زیادی را صرف نشستن پشت میز می‌کنید و یا ممکن است در هنگام نوشتن و یا تحقیق و وب گردی در اینترنت در حالتی نامناسب برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید. این موضوع یکی از علل بروز گردن درد است. نگه داشتن کتاب، گوشی تلفن، تبلت نزدیک به سر و خم کردن سر یا کار کردن با لپ‌تاپ در حالت نشسته روی تخت یا سطح زمین موجب خم شدن بیش از حد گردن و کشیدگی ماهیچه‌های گردن می شود.  این روش غلط همچنین موجب فشار بر روی دیسک‌های بین مهره‌ای می‌شود.

پایه چند منظوره دانیار برای استفاده عموم اشخاص درگیر مطالعه طولانی و همچنین معلولین و افراد مبتلا به درد کمر و گردن، سالمندان، کنکوری ها ساخته شده و بدون خستگی و وارد آمدن فشار به گردن و کمر، قابلیت مطالعه طولانی کتاب، استفاده از تبلت و تلفن همراه در سه وضعیت خوابیده، به پهلو و نشسته و لپ تاپ به صورت نشسته فراهم است. طراحی پایه به نحوی است که نصب و استفاده از آن بر روی سطح زمین، تختخواب، میز تحریر و جلوی مبل، برای تجربه یک مطالعه بی وقفه، طولانی مدت و بدون خستگی و درد وجود خواهد داشت.